Tootegrupid

Eukalüptpiparmünt eeterlik õli 10ml

Tootekood: 47490185
Kaubamärk: BALSCAND
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Hind:
4,46 €

446,00 €/L
Kogus: - +

Eucalyptus Dives

Antiseptik. stimuleeriv, toniseeriv. Leevendab kergeid külmetushaiguseid, astmat, bronhiiti, köha. Vähendab lihase-, reuma -, liigesevalusid, ka spordivigastusi. Määrida lahjendatud õliga valutavat kohta. Võib hooldada väiksemaid nahavigastusi, õli tugevdab organismi immuunsüsteemi. Desodoreeriv. Õli kergendab hingamist: paar tilka õli tilgutada taskurätikusse või enne uinumist padjapüürile.

Eukalüptpiparmündi algkodu on Austraalia, tänapäeval on laiemalt levinud ka näiteks Lõuna-Aafrikas. Õli on värvusetu või kahvatu-kollane, lõhn terav, iseloomulik eukalüptile, millel on kerge piparmündile sarnanev varjund.

Tüüpiline keemiline koostis on ligikaudu järgmine: piperitoon 40—50%, fellandreen 20-30%. Oluline on teada, et esineb piparmünteukalüpti variatsioone, kus Eucalyptus dives var. C sisaldab rohkelt tsineooli. Seguneb hästi basiiliku-, kajeputi-, ingveri-, lavendli-, majoraani- ja teepuuõliga.

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Doseerimine Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.

Lapsed vanuses kuni 18 kuud: Pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada. Juhul kui, siis: Massaazh: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis. REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.

Sarnased tooted

Lavandula x Intermedia

Tootekood: BS28 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,75 €

Origanum Marjorana

Tootekood: BS30 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,08 €

Santalum Album

Tootekood: BS41 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
24,60 €

Juniperus Virginiana

Tootekood: BS42 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,89 €

Cedrus Deodara

Tootekood: BS44 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
5,08 €