Tootegrupid

Kollageeni kapslid (90caps)

Tootekood: 1387
Kaubamärk: OSTROVIT
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Hind:
14,90 €
Kogus: - +

Kollageeni kapslid:

  • Tugevdab luustikku
  • Peamine valk inimkeha sidekoes
  • Tugevdab juukseid ja küüsi

Kollageen – on peamine valk inimkeha sidekoes, seda leidub rakkudes ja rakkudevahelises koes. Samuti kuulub ta kõhrede, kõõluste, sidemete ja luude koostisesse. Kollageen on spiraalne, kiuline valk, selle molekulid sisaldavad suhkrut ja palju glütsiini, proliini, hüdroksüproliini – tema osakaal naha põhielemendina on 70-80 %. Kollageen on omamoodi karkassiks, tänu millele on nahk toonuses ja hästi niisutatud. Tekitades naha pinnale kihi, mis seob endasse niiskust, takistab ka selle aurustumist.

Kollageeni kapslid on kollageen hüdrolüsaadi puhas vorm. Kollageeni kapslid sobivad väga hästi neile, kes soovivad manustada kõige lihtsamal kujul.

Kollageen on inimkeha kõige olulisem proteiin, moodustades inimeses leiduvast proteiinist 25-35%. Kollageeni leidub suurel hulgal nahas, küüntes, kõhredes, veresoonte seintel, luudes, igemetes jne. Kui elutee algul keha suudab edukalt toota kehas kogu vajaliku kollageeni koguse, siis orienteeruvalt 25. eluaastast keha enda tootmisvõime väheneb iga aasta keskmiselt 1,5% võrra. Tulenevalt sellest on soovitav kollageeni lisaks tarbida alates 25-30 eluaastast igapäevaselt.

Kollageeni vähenemist näed esimeste kortsude tekkega või tunned läbi valutavate liigeste. Loomulikult ei ole kollageeni defitsiit ainuke põhjus ühele või teisele probleemile ning selle tarvitamine lahendus kõigile probleemidele. Kuid siiski on kollageenil suur roll ning kasutegur naha, juuste ja liigeste heaolus.

Kollageen

Vanuse, suure füüsilise koormuse ja ka ülekaalu korral kollageenitase kehas väheneb ning põhjustab liigesevalusid (artroos), luude hõrenemist (osteopeenia ja osteoporoos) ja naha vananemist. Eeltoodu suurendab kalduvust vigastustele. Uuringutes on tõestatud kasulik toime liigestele ja kõhredele kus 10g päevas tarbinud sportlastel kõhrede paksus kasvas 14%. Võrdlusgrupis ilma kollageenita sportlaste kõhrede paksus hoopis vähenes sama koormuse korral.

Lisaks on kollageen abiks osteoartriidi korral. Aitab parandada liigeste painduvust ja liikuvust, vähendada liigesevalusid ning tõstab ka luude tihedust. See on eriti tähtis nii vanemate inimeste, kui sportlaste jaoks vältimaks võimalikke luumõrasid- ja murde. Uuringud on näidanud ka, et 10 g päevane kollageenitarbimine on märkimisväärselt kasulikum, kui 1,5 g glükosamiini tarbimine.

Kollageen juustele, nahale ja küüntele: Uuringud tõestavad, et kollageeni tarbimine stimuleerib naha regeneratsiooni ja vähendab vananemisnähte (nt. kortse). Suurendab märkimisväärselt fibroblastide kontsentratsiooni ning naha kollageenkiudude läbimõõtu ja tihedust. Samuti aitab taastuda päikesekiirguse põhjustatud nahakahjustustest. Noortel hakkab kehas kollageenitase langema juba alates ~25. eluaastast. Alguses on muutused vähemärgatavad, kuid kollageeni pideva tarbimisega püsib nahk oluliselt kauem noorena.

Kollageen kapslid

Koostisosad: Kollageenhüdrolüsaat (veised), kapsli kest (želatiin, puhastatud vesi).

Kasutamine: Võta kuni 3 tkapslit päevas. Ära ületa soovitatud kogust. NB! Toidulisandid ei asenda mitmekülgset toitumist. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Toode on mõeldud tervetele täiskasvanud inimestele.  Mitte soovitatud lastele ja imetavatele emadele. Mitmekülgne toitumine ja terve elustiil on oluline.

Pakendi suurus 90 kapslit – 30 serveeringut

Hoiusta kuivas ja jahedas kohas, eemal otsesest päevavalgusest.

Analüüs 1 kapsel 3 kapslit
Hüdrolüüsitud kollageen 850mg 2550mg

 

Sarnased tooted
Tootekood: SB1786 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
10,93 €
Tootekood: TT2398 ,   Tarneaeg: 1 - 5 tööpäeva
14,13 €
Tootekood: UNS0486 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
38,15 €
Tootekood: PA007 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
22,50 €
Tootekood: PA014 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
22,50 €