Tootegrupid

Lavendel eeterlik õli 10ml

Tootekood: 47484184
Kaubamärk: BALSCAND
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Hind:
5,10 €

510,36 €/L
Kogus: - +

Lavandula Angustifolia

Tema meeldiv aroom sisendab puhtusetunnet, on toniseeriva ja rahustava toimega (depressioon, peavalu, närvipinge). Hea antiseptikuna, sobib ta naha, haavade ja kergetete põletuste määrimiseks. Toodetakse destilleerimis meetodil. Värvitu või kahvatukollase värvusega. Lillelis-herbaalne aroom, on mahedama lõhnaga kui laialeheline lavendel. Sisaldab peamiselt linalooli ca 25-45% ja linalüülatsetaati. (Lavendel latifolia sisaldab peamiselt kamprit ja tsineooli. See on nende kahe lavendli peamine erinevus).
Seguneb hästi enamike õlidega nagu tsitruselised, seeder, nelk, salvei, mänd, geraanium, vetiveeria, patshuli, rosmariin jt. Õli soodustab uue nahakoe tekkimist, leevendab mitmesuguseid nahahaigusi nagu akne, psoriaas, ekseemid, põletikud jne. Aitab vähendada külmetushaigusi, lihasevalusid, psoriaasi, vereringehäireid (inhalatsioon, salvid, nahasegud õlide baasil, kreemid, saun). Võib kasutada putukahammustuste ja vistrike määrimiseks.
Lavendliõli määrimine meelekohtadele leevendab peavalu ja soodustab uinumist (paar tilka õli padjapüürile).
Muudes valdkondades on lavendliõli kasutatud näiteks tammepuust mööbli poleerimiseks, putukate tõrjevahendina.Lavendli eeterlik õli on mitmesuguste lõhnaõlide, seepide, kreemide ja muude kosmeetikatoodete tähtsaks koostisosaks. Kasutatakse ka toiduainetetõõstuses peamiselt lõhnalisandina. Lavendliõli kuulub taas erinevate kemotüüpidega õlide hulka.
Lavendliõli on üks väheseid eeterlikke õlisid, mida kasutamisel ei pea ilmtingimata lahjendama alusõliga. Kasutamine: massaazh, vann (ca 6tilka) kompress (ca 4 tilka poole klaasi vee kohta), kreemid, näo auruvann, istevann, inhalatsioon, lõhnalamp aerosool, lõhnapall. Doseerimine Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest. Lapsed vanuses kuni 18 kuud: Pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada. Juhul kui, siis:
Massaazh: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta.
Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas
Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.
Saun: mõned tilgad leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.
Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas.
Madalad temp ei kahjusta toodet.
Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav
ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Raviotstarbeks õli kasutamise otsustab vaid arst.

 
Sarnased tooted

Boswellia Carterii

Tootekood: 47455184 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
5,23 €

Abies Alba 

Tootekood: BS17 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,62 €

Cinnamomum Zeylanicum

Tootekood: BS21 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,42 €

Boswellia Serrata

Tootekood: 47483224 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
4,59 €
Tootekood: BB012 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
10,07 €