Tootegrupid

Raud – Iron (90tabs)

Tootekood: 30861
Kaubamärk: REAL PHARM
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Hind:
8,90 €
Kogus: - +

Raud on hemoglobiini koostisosa. Hemoglobiini ülesandeks on transportida kehas hapnikku. Kui organismi rauavarud on madalad, võib tekkida väsimus, nõrkus, õhupuudustunne, kahvatu nahk, südamepekslemine, pearinglus, ärrituvus ja tugeva rauavaegusaneemia puhul ka valud südame piirkonnas.

Rauda on vaja:

  • vereloomes, kus teda kasutatakse hemo- ja müoglobiini sünteesiks. Raual on võtmeroll eluks vajaliku hapniku sidumises ja transpordis hemoglobiinis, st. ta osaleb hapniku viimisel kopsudest kudedesse,
  • nende biomolekulide koostises, mis osalevad ATP (adenosiintrifosfaat, mis on operatiivne energiakandja rakkudes) tootmises ja aitavad kahjutuks teha organismi sattunud kehavõõraid ühendeid, tõstes seeläbi vastupanuvõimet stressile ja haigustele,
  • väsimuse vähendamiseks ja naha normaalse värvuse tagamiseks.

Koostisosad: täiteaine – mikrokristalne tselluloos, raudfumaraat (II), täidisena – tärklis, paakumisvastane aine – ränidioksiid, rasvhapete magneesiumisoolad. riisijahu, tselluloos (kapsel), steariinhape (taimne allikas) ja ränidioksiid. – vaata teisi Vegan kapsli tooteid)

Kasutamine: 1 tablett päevas koos toiduga.

Suurus: 90 tabletti

 

Aktiivsed toimeained – Raua tabletid 1 tablett %SPK*
Raudfumaraat (II) 81,7mg  
mis sisaldab Raud 27,23mg 198%

*SPK – Soovitatud päevane kogus

Rauavaegus on tänapäeval väga levinud ning enim ohustab see viljakas eas naisi, rasedaid, vanemaid inimesi ja ka lapsi. Inimestel, kes kipuvad piimatoodetega liialdama, on samuti oht rauavaeguse tekkeks, sest kaltsium ja ka lehmapiimavalk kaseiin vähendavad raua imendumist. 

Rauda leidub nii loomset kui ka taimset päritolu toidus. Loomset päritolu toidus, nt. lihas leiduv raud on organsimile omastatav 15–35% ulatuses ja taimset päritolu toidus, nt. teraviljatoodetes leiduv raud on omastatav 2–20% ulatuses ja viimast aitab imendada C-vitamiin.

Kättesaadava raua kestev defitsiit on levinuim aneemia põhjus.

Toidu koostis mõjutab raua toidu kaudu omastamist. Omastamise määr kasvab, kui igapäevane toit sisaldab liha ja kala ning rikkalikult vitamiini C. Omastamise määr on väga väike, kui süüakse toiduaineid (nt spinat, rabarber), milles on oksalaate, fütiinhapet ja mõningaid teisi orgaanilisi happeid.

Raua puudujääk võib tekkida:

  • suure verekaotuse korral,
  • rasedatel,
  • enneaegselt või madala sünnikaaluga lastel,
  • imikutel ja väikelastel,
  • teismelistel tüdrukutel,
  • taimetoitlastel,
  • seedeelundite haiguste korral.
Sarnased tooted

Antud toodet võite tellida võttes ühendust meiliaadressil rohegroup@rohegroup.ee

või registreeruda ja osta CoralClub netipoest kasutades antud viidet: https://ee.coral-club.com/registration/?REF_CODE=127142137567

Tootekood: CC2123 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Tootekood: NOW1444 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
13,93 €
Tootekood: BRG ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
18,30 €
Tootekood: KAPBL7418 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
23,30 €